Оригінал статті опубліковано на сайті ТСН.

Стійке покриття нігтів популярно з багатьох причин. Це і економія часу (не потрібно часто перефарбовувати нігті), і зручність, і естетичний вигляд протягом тривалого терміну, і зміцнення нігтів за рахунок тривалості шкарпетки покриття. Проте багато переоцінюють або, навпаки, недооцінюють практичну користь гель-лаку. Арт-директор манікюрного напрямки мережі салонів The Girls Hairdressers Анастасія Самойленко розповіла нам про те, що необхідно знати про гель-лаку.

 

Шелак або гель-лак?

Якщо ви ставите цим питанням, значить, ви не в курсі, що Shellac - це назва фірми-виробника покриття, яке проводиться на основі суміші гелю і лаку для нігтів. Тому, щоб не було конфузу, ніколи не запитуйте у майстри манікюру: "У вас шелак якої фірми?" В даний час дуже багато виробників випускають гель-лаки. У їх складі містяться рідкі полімери (мономери), які при сушінні манікюру під лампою застигають і полімеризуються. При цьому база гель-лаку проникає в самі верхні шари нігтьової пластини, завдяки чому покриття дуже чіпко тримається на нігтях. Строк носіння даного покриття 10-14 днів. В даний час вже стає популярним покриття нового покоління. Це 100% гелі, які носяться і знімаються так само, як гель-лаки, і містять пігмент.

 

Чи шкодить гель-лак нігтям?

Структура гель-лаку така, що, коли ніготь росте, покриття не здавлює його, а змінює свою форму разом з нігтем. Саме тому гель-лак носиться довго, і шкода від його шкарпетки мінімальний. І все ж є моменти, при яких гель-лаки можуть завдавати шкоди:

  • Неякісний продукт. Чим дешевше продукт, тим гірше його якість. Часто на склад гель-лаку, особливо невисокої якості, буває алергічна реакція. Вона може проявлятися висипаннями на шкірі, або страждають слизові верхніх органів дихання, коли гель-лак спиливается і пил потрапляє на шкіру і слизові.
  • Недотримання строків носіння. Немає абсолютно нешкідливих продуктів. Однак при виконанні інструкцій шкоду мінімальний. Виробники гель-лаків виставляють термін носіння - 10-14 днів. Після цього терміну гель-лак починає витягати вологу з нігтя, висушуючи нігтьову пластину. Якщо носити покриття занадто довго, можна помітити світлі плями на нігтях. Це порожнечі, які утворюються в нігті під впливом покриття. Якщо гель-лак не оновлювати довше покладеного терміну, то, з огляду на, що ніготь росте, покриття трохи починає здавлювати його. Тоді, на мікрорівні, краю нігтьової пластини відтягуються разом з покриттям і відбувається розшарування. Це не можна побачити неозброєним поглядом і не так страшно для нігтя, адже в нігтьової пластини більш 125 шарів. І все ж важливо про це знати. Структура гелю, на відміну від гель-лаку, дозволяє носити це покриття довше, при цьому гель майже не сушить нігтьову пластину. Також є зміцнюють і захисні процедури, такі як IBX, які дозволяють мінімізувати шкоду від покриття.
  • Застосування ацетонсодержащіх речовин при знятті гель-лаку. При знятті покриття часто використовуються речовини, до складу яких входить ацетон, який підсушує нігтьову пластину. Але можливий альтернативний варіант - зняття покриття апаратом.
  • Недостатній професіоналізм майстра. Якщо чітко дотримуватися технологію видалення покриття апаратом, ця процедура не шкодить нігтям. При знятті гель-лаку апаратом залишається частина базового покриття, після чого поверхню нігтя шліфується пилянням / шліфувальником. Недосвідчений майстер може не відчувати силу тиску, тоді при апаратному зняття або апаратному / комбінованому манікюрі можна випиляти нігтьову пластину, утворюючи ямку або борозну, особливо в зонах, де ніготь ще не дуже щільний.
  • Покриття гель-лаком без перерви. Пам'ятайте, що ніготь не дихає, у нього немає органів дихання. Але рекомендується все ж через кожні дві процедури покриття робити перерву на пару тижнів. Протягом шкарпетки покриття і під час відпочинку важливо робити зміцнюють і відновлювальні процедури для нігтів. Якщо ж не давати нігтям відпочинку, то вони будуть пересушувати, верхні шари, які трохи сшліфовиваются при обробці, не встигатимуть наростати, і нігті з часом будуть истончаться.


Чи всім підходить гель-лак?

Незважаючи на те, що виробники гель-лаку обіцяють, що він буде зберігатися на нігтях до 14 днів, іноді навіть найякісніший гель-лак або гель може все-таки сколюватися на кінчиках або відходити біля кутикули. Зважаючи на особливості організму нігті можуть відкидати покриття. Причиною може бути гормональний збій, авітаміноз, гіпергідроз, інші проблеми, які відображаються на нігтях. Наприклад, у вагітних в процесі покриття база може розпливатися на нігтях. При гіпергідрозі нігтьова пластина виділяє вологу, і необхідно дуже ретельно знежирювати її перед нанесенням гель-лаку. Стрес також може вплинути на стан нігтів і на якість і довговічність покриття.

Є люди, які не люблять тривалий час носити одне і те ж покриття. Для них можливий варіант, при якому нігті покриваються гель-лаком нюдового відтінку, а зверху можна наносити будь-який лак. При знятті лаку рідиною для його зняття гель-лак залишається на місці. У деяких жінок в силу якихось особливостей організму гель-лак не тримається на нігтях зовсім. Їм в такому випадку доводиться покривати нігті звичайним лаком або ж зміцнювати нігті перед покриттям акрилом або гелем.

 

Тетяна Корякіна

Дякуємо за консультацію арт-директора манікюрного напрямки мережі салонів The Girls Hairdressers Анастасію Самойленко (thegirls.com.ua).